Statystyki
- Odwiedziny: 393810
- Do końca roku: 112 dni
- Do wakacji: 290 dni
Program „Za Życiem”
Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Niemodlinie, na mocy porozumienia zawartego w dniu 29 kwietnia 2022 r. w Warszawie pomiędzy Ministrem Edukacji i Nauki a Powiatem Opolskim wznawia realizację zadań wynikających z kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem. Projekt jest finansowany z budżetu państwa.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Niemodlinie od 2017 roku pełni funkcję wiodącego ośrodka koordynacyjno-rehabilitacyjno - opiekuńczego, w związku z realizacją rządowego programu kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem", ze szczególnym uwzględnieniem interdyscyplinarnego wczesnego wspomagania rozwoju dziecka od momentu wykrycia niepełnosprawności lub zagrożenia niepełnosprawnością.
Do szczegółowych zadań ośrodka należy:
Kto może uzyskać wsparcie w ramach programu?
Dzieci od urodzenia do czasu rozpoczęcia nauki szkolnej, posiadające co najmniej jeden dokument potwierdzający niepełnosprawność lub zagrożenie niepełnosprawnością, tj.:
Jak zgłosić się do programu?
By zgłosić się do programu należy dostarczyć:
Druki dokumentów do pobrania w zakładce.
Kwalifikacja dzieci do programu następuje po rozmowie wstępnej oraz analizie dokumentacji medycznej.
Dokumenty można złożyć:
Uwaga!
Zgłoszenie do programu nie jest równoznaczne z objęciem dziecka wsparciem terapeutycznym. Pierwszeństwo skorzystania ze wsparcia mają dzieci do 5 r.ż., dzieci z rodzin wielodzietnych, z drugim dzieckiem niepełnosprawnym oraz dzieci w szczególnie trudnej sytuacji zdrowotnej. Brak możliwości zapewnienia zajęć może wynikać również z niewystarczającej liczby godzin do objęcia wsparciem terapeutycznym wszystkich dzieci zgłoszonych do programu lub braku specjalistów o wymaganych kwalifikacjach.
O zakwalifikowaniu się dziecka do programu poinformujemy telefonicznie lub drogą elektroniczną.
Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 77 460 63 63